Wdrożenie w ORION Znakowanie Towarów

Jak Orion Znakowanie Towarów realizuje swoje projekty z EyeC ProofRunner

Niestandardowe korzyści

Orion Znakowanie Towarów Sp. z o.o. działa na rynku od 15 lat i od początku skupia się na produkcji etykiet samoprzylepnych i przywieszek. Przedsiębiorstwo przeszło długą drogę technologicznego rozwoju – od producenta czystych etykiet samoprzylepnych, poprzez drukarnię fleksograficzną z własnym studiem CTP, aż do firmy stosującej sześć technologii druku i obsługującej głównie klientów o dużych wymaganiach jakościowych, zamawiających między innymi etykiety z segmentu Premium. Aktualnie drukarnia zatrudnia ponad sto osób i działa zgodnie ze standardami ISO 9001, 22000, 12000 oraz standardem kolorystycznym Fogra, a za swój dynamiczny rozwój została uhonorowana tytułem Gazela Biznesu 2015 czy laurem ART OF PACKAGING w kategorii Opakowanie Etykieta.

Na straży wysokiej jakości produktu końcowego stoi bogate wyposażenie parku maszynowego, zastosowane technologie oraz doświadczenie. Od pewnego czasu firma swoje procesy kontrolne powierzyła systemowi inspekcji wizyjnej EyeC ProofRunner, zainstalowanemu na maszynach drukujących. O tym, jak przebiegał proces kontroli jakości druku przed, jak i po uruchomieniu tego systemu, rozmawiamy z Bartłomiejem Dengusiakiem – dyrektorem operacyjnym firmy Orion Znakowanie Towarów.

Jak przebiegała kontrola jakości druku w Państwa firmie przed zamontowaniem systemu EyeC ProofRunner?

Był to tradycyjny sposób kontroli bazujący na podglądzie druku na kamerach stroboskopowych BST, doświadczeniu i „mocnej szyi” drukarza, który w locie próbował dostrzec zmieniające się szczegóły. Pracuję w tej branży raptem cztery lata i nigdy nie mogłem się nadziwić, co drukarz widzi na przesuwającej się wstędze.

Jakie błędy pojawiały się najczęściej?

Najczęściej brak pasowania i niedodruki. Każdy brud na polimerze czy słaby transfer farby z wałka aniloxowego od razu były widoczne.

Co skłoniło Państwa do zainstalowania systemu EyeC ProofRunner?

Prostota w obsłudze, skuteczność w rozpoznawaniu błędu, jak i możliwość ustawienia różnych poziomów czułości dla poszczególnych prac. Ponadto cenię sobie elastyczność firmy wdrożeniowej.

 

EyeC_ProofRunner_540

W firmie Orion Znakowanie Towarów system EyeC ProofRunner został zainstalowany na maszynie drukującej i używany dla wszystkich zleceń powyżej 500mb. „Od czasu wdrożenia poziom odpadu na surowcu na maszynie z zainstalowanym systemem spadł średnio o 8 proc.” – mówi Bartłomiej Dengusiak, dyrektor operacyjny.

Co się zmieniło po zamontowaniu tego systemu?

Aktualnie używamy ProofRunner dla wszystkich zleceń powyżej 500mb i od czasu wdrożenia poziom odpadu na surowcu na maszynie z zainstalowanym systemem spadł średnio o 8 proc.

Czy rynek, a konkretnie klienci potrzebują i korzystają z możliwości jakie oferuje system, a dzięki temu Państwa firma?  

Największa korzyść dla klientów to optymalizacja kosztowa wynikająca ze zużycia surowców. System bardzo się przydaje podczas wyjaśniania ewentualnych reklamacji. Jesteśmy w stanie prześledzić cały proces druku od A do Z.

 

Dlaczego wybraliście Państwo system właśnie EyeC?

Przede wszystkim z uwagi na niestandardowe podejście do wdrożenia. EyeC działa projektowo, a nie pudełkowo. Przed wdrożeniem określiliśmy nasze potrzeby i wymagania. Po miesiącu mieliśmy zainstalowany system testowy, a po trzech miesiącach działały wszystkie niestandardowe funkcje, jakie sobie wymyśliliśmy. Dopiero na koniec zapadła decyzja o zakupie systemu, który był przetestowany i zainstalowany na maszynie. Muszę powiedzieć, że w branży flekso to bardzo niestandardowe działanie.

Dziękujemy za rozmowę.

 

KROPELKI-LABEL-01-01

Przykład etykiety z segmentu Premium produkowanej w drukarni Orion Znakowanie Towarów.