Oko na etykiety

Druk etykiet samoprzylepnych, w którym jedną z wiodących firm na rynku jest bez wątpienia Eticod z Katowic, nie wybacza błędów, które są bardzo kosztowne. Instalacja EyeC Proofiler Graphic – systemu inspekcji wizyjnej dla procesu pre-press, który polega na cyfrowym wykrywaniu niezgodności pliku dostarczonego przez klienta w porównaniu z plikami przeznaczonymi do wykonywania fleksograficznych form drukowych, nie tylko podniosła jakość, ale także zniwelowała straty. Eticod jest jedną z wielu drukarni, w której pierwsze oszczędności powstały z mniejszych kosztów fotopolimerów i braku przestojów maszyn drukujących.

 

 

To, że dzięki systemowi Proofiler Graphic udało się wyeliminować wytworzenie formy drukowej z błędami widocznymi dopiero w czasie pierwszego wydruku potwierdza Aron Huć, współwłaściciel drukarni Eticod: „System inspekcji EyeC Proofiler Graphic służy w Eticod do weryfikacji zgodności pliku do druku przygotowanego przez nasze studio graficzne z plikiem zaakceptowanym przez klienta. System usprawnia proces kontroli projektów etykiet i pozwala nam unikać błędów oraz dodatkowych kosztów, na przykład związanych z wykonaniem nieprawidłowych form drukowych. Stosując automatyczne systemy inspekcji na etapie pre-press, możemy być w 100% pewni, że nasze wyroby są wolne od wad i zgodne z wymaganiami klientów”.

 

EyeC Proofiler jest systemem przeznaczonym do kontroli plików przed rozpoczęciem druku nakładowego. System cyfrowo porównuje ze sobą dwie wersje pliku PDF – gotowego pliku do druku oraz zaakceptowanego proofa zleceniodawcy. W ten sposób precyzyjnie wykrywa się wszelkie niezgodności przed wytworzeniem płyt drukowych. Po takiej inspekcji spokojnie można drukować cały nakład i mieć pewność, że na formie nie ma żadnych błędów merytorycznych i graficznych ani niechcianych zmian. Oko ludzkie nie jest w stanie wyłapać błędów w tekstach, zwłaszcza jeśli są w różnych językach europejskich oraz innych alfabetach, takich jak: cyrylica, arabski czy chiński.

 

Z najważniejszych cech systemu Proofiler Graphic Aron Huć wskazuje na prosty i czytelny interfejs, ułatwiający grafikom przeprowadzenie kontroli, a także na wysoką skuteczność i szybkość działania, pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze.

 

 

„W obecnych czasach widzimy pogłębiający się trend na częstsze zamawianie mniejszych partii produkcyjnych, ponieważ nasi klienci chcą szybciej reagować na oczekiwania rynkowe. To z kolei przekłada się na zwiększoną ilość grafik, jakie musi przerobić nasz dział pre-press. Rozwiązanie w postaci systemu kontroli wizyjnej od EyeC pełni w tym względzie znaczącą rolę i pomaga nam ograniczyć ilość popełnianych błędów” – dodaje Aron Huć.

 

„Chociaż zmieniła się nasza rzeczywistość, zarówno prywatna, jak i biznesowa oraz produkcyjna, a pojęcie restrykcji w celu zapewnienia bezpieczeństwa nabrało w ostatnich miesiącach szczególnego znaczenia, my restrykcyjni jesteśmy cały czas” – mówi Marcin Weksler, szef EyeC Polska „Bezpieczeństwo i dbałość jaką gwarantują nasze systemy inspekcji wizyjnej, poprzez wyeliminowanie błędów w procesie projektowania i produkcji opakowań oraz etykiet to nasza codzienność od wielu lat”.

 

 

O systemie

EyeC Proofiler Graphic to system inspekcji dla etapu pre-press, który zapewnia produkcję prawidłowych plików do druku. Wykrywając błędy przed wytworzeniem płyt drukowych, działy projektowe i studia pre-press mają pewność, że ani jedna praca nie zostanie wydrukowana nieprawidłowo. System porównuje ze sobą dwie wersje pliku PDF – gotowego pliku do druku oraz zaakceptowanego proofa zleceniodawcy. Operator może na tej podstawie w łatwy sposób sprawdzić zgodność treści oraz upewnić się, że na etapie pre-press nie pojawiły się żadne błędy czy niechciane zmiany.

 

O Eticod

Eticod działa na rynku ponad 25 lat i zajmuje się produkcją etykiet samoprzylepnych wytwarzanych w technice fleksograficznej oraz cyfrowej. W portfolio drukarni znajdują się etykiety drukowane na folii, papierze i materiałach strukturalnych. Firma specjalizuje się również w produkcji etykiet wielowarstwowych typu peel-off, biletów, a także etykiet o specjalnym zastosowaniu. W prowadzeniu biznesu Eticod stawia na zrównoważoną politykę: dzięki nowoczesnej technologii i innowacyjnym rozwiązaniom drukuje nie tylko ekologiczne etykiety, ale drukuje je w ekologiczny sposób.