EyeC ProofRunner w drukarni KDS

Kontrolujemy każdy plik

Drukarnia fleksograficzna KDS posiada na rynku opinię dynamicznie rozwijającego się i innowacyjnego przedsiębiorstwa. Pierwsza w Polsce zainwestowała w system HD flexo i pierwsza w Europie miała maszynę fleksograficzną z lampami UV LED. Znana jest z tego, że bardzo dokładnie sprawdza, testuje i weryfikuje maszyny, urządzenia i materiały wykorzystywane do produkcji etykiet. Do kontroli jakości druku wykorzystuje systemy inspekcji wizyjnej EyeC Proofiler Graphic oraz EyeC ProofRunner.

O jednym z tych systemów – EyeC ProofRunner przeznaczonym do kontroli druku na wąskiej  wstędze rozmawiamy z Tomaszem Dąbrowskim – prezesem firmy KDS, specjalizującej się w produkcji etykiet samoprzylepnych kolorowych, etykiet czystych i taśm termotransferowych oraz etykiet dla branży farmaceutycznej.

 

 „Dla niektórych klientów posiadanie systemu kontroli wizyjnej jest obowiązkiem, aby zacząć współpracę. Przy jego zastosowaniu nie ma praktycznie reklamacji dotyczących weryfikowanych etykiet” – mówi Tomasz Dąbrowski, prezes zarządu drukarni KDS.

Jak przebiegała kontrola jakości druku w Państwa firmie przed zamontowaniem systemu EyeC ProofRunner?

Odbywała się poprzez wzrokową weryfikację wydruków i porównanie z wydrukowanym proofem.

Jakie błędy pojawiały się najczęściej?

Były to głównie literówki dotyczące tekstów. Pojawiały się także problemy z czytelnością kodów kreskowych.

 

Drukarnia KDS pierwsza w Polsce zainwestowała w system HD flexo i pierwsza w Europie miała maszynę fleksograficzną z lampami UV LED.

Co skłoniło Państwa do zainstalowania systemu EyeC ProofRunner?

Nasz kluczowy klient przysłał do nas plik graficzny projektu etykiety z kodem kreskowym. Po wydruku nakładu okazało się, że klient przysłał plik z błędem. Kod kreskowy był czytelny, natomiast  wersja graficzna różniła się od liczbowej. Nie przypuszczaliśmy, że ktoś mógł w ten sposób manipulować przy kodzie kreskowym. Zwykły weryfikator kodów kreskowych tego nie wykrył. EyeC ProofRunner zabezpiecza nas przed podobnymi sytuacjami.

Co się zmieniło po zamontowaniu tego systemu?

Po montażu systemu EyeC Proof Runner kontrolujemy każdy plik, który wysyłamy do produkcji fotopolimerów. Sprawdzamy także każdy pierwszy wydruk z maszyny fleksograficznej. System porównuje go z plikiem wysłanym przez klienta, plikiem przesłanym do produkcji fotopolimerów oraz wydrukowaną etykietą. Operator urządzenia musi zatwierdzić każde odstępstwo lub zmianę etykiety w porównaniu do pliku źródłowego. Eliminuje to praktycznie możliwość pomyłek i błędów. Dodatkowo do każdej sprawdzonej etykiety możemy wydrukować raport jakościowy.

 

Aby pomóc drukarniom w prowadzeniu wydajnej kontroli jakości i umożliwić im dostawę pełnowartościowych materiałów, firma EyeC stworzyła kompletną serię systemów do inspekcji druku in-line pod nazwą EyeC ProofRunner. Te kompleksowe rozwiązania nadzorują druk całego nakładu, porównują go z proofem zleceniodawcy i informują operatora w razie wystąpienia jakichkolwiek problemów. Systemy inspekcyjne zainstalowane bezpośrednio na maszynie drukującej zapobiegają wymieszaniu zleceń, na bieżąco wykrywają defekty, umożliwiają operatorowi natychmiastowe wprowadzenie poprawek, zmniejszają ilość odpadów i pozwalają uniknąć kosztownych dodruków. „Po montażu systemu EyeC Proof Runner kontrolujemy każdy plik, który wysyłamy do produkcji fotopolimerów. Sprawdzamy także każdy pierwszy wydruk z maszyny fleksograficznej” – dodaje Tomasz Dąbrowski.

Czy rynek, a konkretnie klienci potrzebują i korzystają z możliwości jakie oferuje system, a dzięki temu Państwa firma?

Coraz więcej klientów oczekuje 100 proc. kontroli wydrukowanych etykiet, szczególnie w branży kosmetycznej, farmaceutycznej, ale coraz częściej także w spożywczej. Jedynie systemy takie jak EyeC ProofRunner dają taką możliwość. Dodatkowo niektórzy klienci końcowi również mają tego typu systemy do kontroli etykiet i opakowań, które kupują do swoich wyrobów. Wymagają więc takiej samej kontroli jakości od dostawców.

 

Dlaczego wybraliście właśnie system EyeC?

Ponieważ producent oferuje jakość za rozsądną cenę, dobry i szybki serwis plus kilka tygodni bezpłatnych testów.

Dziękujemy za rozmowę.