EyeC Proofiler 600 DT w drukarni 2care4 Graphics

Wszyscy w branży

Drukarnia 2care4 Graphics zakupiła niedawno system kontroli jakości druku EyeC Profiler 600 DT. Firma produkuje i dostarcza opakowania oraz ulotki dla duńskiej firmy farmaceutycznej 2care4 Aps. Warto podkreślić, że to pierwszy tego typu przypadek w branży farmaceutycznej, gdzie właściciel marki otwiera drukarnię do obsługi swojego portfolio produktów. System wyposażony jest w skaner w formacie A2, moduł inspekcji kodów 1D i 2D oraz Braille’a. „Na rynku nie ma w tym momencie konkurencji dla tego rozwiązania” – twierdzi Michał Zaremba, prezes zarządu 2care4 Graphics. „Jest to produkt kompletny i niezawodny, którym w branży opakowań farmaceutycznych posługują się właściwie wszyscy”. Trudno o lepszą rekomendację, zwłaszcza w sektorze, którego działalność wymaga szczególnej dbałości o jakość i bezpieczeństwo zarówno produkcji, jak i końcowych wyrobów.

 

Zleceniodawca firmy 2care Graphics, firma 2care4 Aps zajmuje się importem leków i przepakowywaniem oryginalnych produktów przeznaczonych na poszczególne rynki europejskie. Produkty otrzymują nowe opakowania i nowe ulotki?

Michał Zaremba: 2care4 Graphics zajmuje się produkcją i przygotowaniem materiałów opakowaniowych dla firmy 2care4 Aps. Nie mamy styczności z samym wyrobem farmaceutycznym, wytwarzamy natomiast i dostarczamy dla niego opakowania.

 

Jakie konkretnie są to opakowania?

Produkujemy kartoniki i ulotki do leków. Nasze opakowania są tylko papierowe i nie są skomplikowane pod kątem graficznym. Ich przeznaczeniem jest jednak rynek farmaceutyczny i muszą spełniać odpowiednie wymagania.

 

Aby sprostać tym wymaganiom zakupiliście system do kontroli jakości druku – EyeC Proofiler 600 DT. Jakie jest zadanie tego systemu w Państwa firmie i czy je spełnia?

Przede wszystkim jest to potwierdzenie jakości wydruku, zgodności wydrukowanych danych z plikiem wzorcowym oraz zmierzenie wysokości kropek Braille i upewnienie się, że znajdują się one w zadanych normach. System używamy zarówno do kontroli materiałów końcowych, przed zwolnieniem i wydaniem ich do zleceniodawcy, jak i podczas produkcji, gdy potrzebujemy potwierdzić prawidłowe ustawienie maszyn drukujących i sztancujących. System spełnia nasze oczekiwania. Jest prosty i szybki w obsłudze.

 

System kontroli jakości druku EyeC Profiler 600 DT w drukarni 2care4 Graphics.

 

W jaki sposób  wcześniej odbywała się kontrola i co się zmieniło po instalacji Proofilera?

Przed zakupem systemu jakość druku potwierdzana była „ręcznie”, czyli… wzrokowo. Pracownicy porównywali gotowy produkt w postaci kartonika bądź ulotki z plikiem wzorcowym. Kontrolowali położenie i obecność wszystkich kropek Braille. Wypisywali ręcznie certyfikat potwierdzający kontrolę. Nie byli natomiast w stanie określić poprawnie wysokości znaków Braille. Taki sposób był narażony na duże prawdopodobieństwo błędu, był również uciążliwy i pracochłonny. Po instalacji Proofilera czas kontroli zdecydowanie się skrócił. Możemy zagwarantować zleceniodawcy, że dostarczone przez nas materiały są w 100% zgodne z zamówieniami i z obowiązującymi normami dotyczącymi znakowania opakowań. Pracujemy na systemie, który jest zwalidowany. Wszystko to jest wsparte wyczerpującym raportem i certyfikatem potwierdzającym zgodność.

 

Dlaczego wybraliście Państwo system właśnie EyeC?

W mojej ocenie EyeC nie posiada w tym momencie sensownej konkurencji na rynku. Dostarcza system wraz ze wsparciem na zasadzie umowy serwisowej. Miałem również okazję widzieć, że wszyscy w branży opakowań farmaceutycznych posługują się właśnie tym systemem.

 

Dziękuję za rozmowę.

Monika Mikołajczak