Najwyższe standardy jakości

Znaczne przyspieszenie

 

Dlaczego Aniflex? Bo jest zarówno dla tych, którzy potrzebują miliona etykiet, jak i dla tych, którym wystarczy jedna. Bo pracuje w oparciu o najwyższe standardy jakości. Bo ma szerokie możliwości uszlachetniania druku. Bo dzieli się wiedzą i doświadczeniem i jest wielozadaniowa. Bo próbki wysyła za darmo. Bo w tym roku została nagrodzona Super Gazelą za nieustanne zwiększanie swojego potencjału. Bo posiada systemy inspekcji wizyjnej, które umożliwiają znaczne przyspieszenie produkcji i 100 procentową kontrolę jakości druku. 

I właśnie o systemach inspekcji wizyjnej EyeC ProofRunner 450: jednym zainstalowanym na maszynie drukującej, a drugim na przewijarce – rozmawiamy z Maciejem Wojtaszkiem, współwłaścicielem drukarni Aniflex, będącej jedną z najbardziej liczących się firm w branży etykiet samoprzylepnych, posiadającej dwie technologie druku: fleksograficzną i cyfrową. Jej poligraficzne usługi skierowane są do firm z każdej niemal branży, m.in. spożywczej, kosmetycznej, farmaceutycznej, logistycznej i magazynowej.

 

System EyeC ProofRunner 450 – zainstalowany w drukarni Aniflex na przewijarce oraz na maszynie drukującej – pozwolił na zwiększenie prędkości konfekcjonowania nawet do 300 m/min. oraz znaczne przyspieszenie maszyny drukującej.

 

Druk rolowy w swojej specyfice jest bardzo trudny do kontroli, choćby ze względu na ograniczoną możliwość wglądu wewnątrz rolki. Jak zatem przebiegała kontrola jakości druku w Państwa firmie przed zamontowaniem systemu EyeC ProofRunner?

Przed zamontowaniem tego systemu nie mogliśmy w pełni korzystać z możliwości naszych maszyn obsługiwanych przez operatorów. Tymczasem za kontrolę nadruku w 100 proc. odpowiedzialny był operator przewijarki i – tak naprawdę – jego zdolność do wykrywania niedodruków czy innych błędów. Naturalnym następstwem takiej sytuacji było zwalnianie maszyny w trakcie konfekcjonowania, co jednak nie zapewniało pełnej kontroli każdej etykiety. Na maszynie drukującej natomiast drukarz korzystał tylko z oceny wizualnej paserów i nie mógł dokładnie zapoznać się z tym, co dzieje się podczas drukowania na całej szerokości wstęgi. Ocena wydruku polegała na losowym wybieraniu, co pewien czas, etykiet ze wstęgi.

 

 

Jakie błędy pojawiały się najczęściej?

Najczęstszymi błędami były: niedodruki, niespasowania, pomyłki we wzorach, różnice kolorystyczne oraz braki użytków na wstędze z etykietami.

 

Co Państwa skłoniło do zainstalowania systemu EyeC ProofRunner?

Ciągłe doskonalenie procesu i przyspieszenie produkcji. System ten pozwolił na zwiększenie prędkości konfekcjonowania nawet do 300 m/min. oraz znaczne przyspieszenie maszyny drukującej.

 

Co się zmieniło po zamontowaniu tego systemu?

Możliwość zapisywania „maski” z systemu EyeC ProofRunner pozwala na porównywanie każdej następnej produkcji do zaakceptowanego wzorca, tworzonego podczas pierwszej produkcji. System zapewnia także różnostopniową kontrolę użytku – to znaczy, że można ustawić poziom kontroli na poszczególnych elementach np. kodzie kreskowym. W maszynie drukującej system pozwolił na ciągłą kontrolę procesu druku. Dodatkową zaletą jest aktualna informacja dotycząca ilości dobrych użytków. Dzięki temu możliwe jest drukowanie całego nakładu, co bez systemu nie było już takie oczywiste, ponieważ nie wiadomo ile użytków miało wady. System dźwiękowy i wizualny pomaga drukarzowi na szybką reakcję w trakcie procesu druku, a to z kolei przyczynia się do zminimalizowania strat.

 

Czy rynek, a konkretnie klienci potrzebują i korzystają z możliwości jakie oferuje system, a dzięki temu Państwa firma?

Zdecydowanie tak. Rynek opakowań, a w szczególności etykiet samoprzylepnych, jest bardzo wymagający. Pamiętajmy, że etykieta zdobi produkt i od jakości jej zadruku zależy wygląd całego opakowania znajdującego się na sklepowej półce. Klienci wymagają najlepszej jakości druku, a taką uzyskujemy właśnie poprzez wykorzystanie systemu, który zapewnia jego 100 proc. inspekcję.

 

Dlaczego wybraliście system właśnie EyeC?

EyeC ProofRunner jest pierwszym systemem tego typu zamontowanym w naszej firmie. Przekonały nas duże możliwości jego konfiguracji, intuicyjna obsługa, a także usługi serwisowe i posprzedażowe realizowane przez naszego partnera biznesowego.