Publikacje

OPINIE KLIENTÓW I OPISY WDROŻEŃ

EyeC Polska ma za sobą wiele wdrożeń swoich produktów w firmach farmaceutycznych, poligraficznych i innych. Prezentujemy materiały opisujące najciekawsze z nich. Bardzo ważne są dla nas zawarte w nich opinie osób, które zdecydowały się na współpracę z EyeC i mają obiektywne uwagi, komentarze i obserwacje związane z zainstalowanymi urządzeniami i ich pracą. Zapraszamy do lektury.

Opakowanie 9/2022
SERWIS TO (NIE TYLKO) PIENIĄDZ

Tylko odpowiednio zaplanowana i prowadzona opieka serwisowa może zapewnić niezawodność systemów, które przekładają się na ciągłość produkcji, wydajność, bezbłędną jakość wytwarzanych towarów oraz dostawy na czas. Jeśli zatem analizujesz ofertę zakupu systemu inspekcji wizyjnej, wahasz się? Sprawdź, jak działa serwis.

Opakowanie 12/2021
TO NIE PRODUKT Z PUDEŁKA

Mamy dobre wyniki finansowe, 350 zainstalowanych systemów inspekcji wizyjnej w Polsce i nowe instalacje kamer 8k na wąskiej i szerokiej wstędze. Zrealizowaliśmy długo oczekiwany projekt z nowym produktem inline dla offsetu arkuszowego, otwieramy się na kolejne branże oraz poczyniliśmy udane inwestycje w… ludzi.

Ten rok był udany – podsumowuje 2021 Marcin Weksler, CEO EyeC Polska.

Czytaj więcej

Opakowanie 09/2021
WYŻSZY STOPIEŃ BEZPIECZEŃSTWA

Jest na rynku drukarnia, która w zabezpieczaniu swoich produktów przed fałszowaniem wprowadziła opatentowaną technologię autentykacji opakowań giętkich i etykiet przeznaczonych dla żywności. Ich produkcja wraz ze znakowaniem odbywa się na specjalistycznej linii produkcyjnej. Jest nieznana i niestosowana na świecie – dlatego bardzo skuteczna. Ta sama drukarnia posiada także systemy inspekcji wizyjnej, które oprócz zapewnienia bezpieczeństwa produkcji znacząco podnoszą wydajność i gwarantują najwyższą jakość wszystkich oferowanych wyrobów. Z kolei te systemy są znane na rynku i skuteczne od lat.

Czytaj więcej

Poligrafika 03/2021
DNA POSTĘPU

Stawianie na rozwój i innowacje jest w obecnych czasach jednym z kluczowych elementów przewagi konkurencyjnej. Tam, gdzie inni tną koszty, firma KB Folie Polska je zwiększa w ramach realizowanej strategii biznesowej.

Czytaj więcej

Poligrafika 12/2017
DOBRZE WYKONANE ZADANIE

Opakowanie leku pełni kilka ważnych funkcji, od marketingowej poprzez zabezpieczającą do informacyjnej. Wszelkie informacje na nim zawarte muszą być bezbłędne i czytelne, zwłaszcza informacje o składzie i dawkowaniu. Firmy farmaceutyczne, aby sprostać tym wymaganiom, poddają swoje wyroby – na każdym etapie produkcji – rygorystycznej i szczegółowej kontroli. Najwyższa jakość produktu, zwłaszcza farmaceutycznego, jest dziś standardem. Standardem stało się również to, że wykwalifikowany personel jest wspierany przez specjalistyczne systemy, stworzone do inspekcji wizyjnej opakowań. Ich zastosowanie przyczynia się zarówno do zwiększenia bezpieczeństwa produktów, jak i do znacznej oszczędności czasu – obie te wartości są bezcenne. O systemie inspekcji wizyjnej EyeC Proofiler 400 rozmawiamy z pracownikiem Kontroli Jakości w Polfie Warszawa, która wchodzi w skład grupy Polpharma.

Czytaj więcej

Opakowanie 12/2017
BEZ PORYWAJĄCEGO AŻURU

Wolne miejsca na wstędze, uszkodzone w trakcie drukowania etykiety, przestoje maszyn, brak gwarancji jakości – to jedne z tych czynników, które każda szanująca się drukarnia etykiet powinna jak najszybciej wyeliminować, aby nie zaburzały współpracy z coraz bardziej wymagającymi klientami. Przykładem firmy, która całkowicie pozbyła się wszelkich niedociągnięć w druku, ograniczając błędy do minimum i jednocześnie za pewniając 100% kontrolę jakości do starczanych na rynek produktów, jest Etyflex – drukarnia fleksograficzna od kilkunastu lat produkująca etykiety i opakowania miękkie dla branż: farmaceutycznej, kosmetycznej, budowlanej, chemicznej i spożywczej.

Czytaj więcej

Świat Przemysłu Kosmetycznego 4/2017
JAKOŚĆ W STRUMIENIACH TEKSTU

Wartość polskiego rynku kosmetycznego w 2016 roku wyniosła 16 mld złotych, a według prognoz w 2021 roku ma osiągnąć 20 mld złotych. Oznacza to, że Polska jest szóstym rynkiem w Europie i ustępuje tylko największym europejskim gospodarkom, takim jak Niemcy, Francja i Wielka Brytania. Taki poziom rodzimego rynku kosmetycznego został osiągnięty dzięki stałemu rozwojowi w ciągu ostatnich 15 lat, a jego wartość rośnie średnio 2 proc. rocznie. To dane opublikowane w najnowszym „Raporcie o stanie branży kosmetycznej w 2017 roku”.

Czytaj więcej

Packaging Polska 06-07/2012
INSPEKTOR PROOFILER

Wynalazek Jana Gutenberga w 1439 roku miał istotny wpływ na cały ówczesny świat. Prawie 200 lat później filozof Francis Bacon napisał, że druk typograficzny „zmienił cały obraz i stan rzeczy na świecie”. W dzisiejszych czasach drukowane towary stanowią kluczowy element wszystkich przedmiotów codziennego użytku: kody kreskowe są skanowane dla łatwiejszych i szybszych zakupów, wysokiej jakości perfumy są prezentowane w atrakcyjnych pudełkach, aby odzwierciedlić wizerunek marki i wzmocnić wartość samego produktu, składane ulotki zawierają ważne informacje o lekarstwach, a tłoczenie napisów w alfabecie Braille’a umożliwia niewidomym kontrolę nazwy kupowanego leku. Jednak niezależnie od tego, jak wysoki poziom zaawansowania i precyzji osiągnie technologia druku, to nawet najnowsze i najdroższe urządzenia nie będą nieomylne. Warto zatem inwestować w systemy inspekcji, które zagwarantują rezultat pracy zgodny z oczekiwaniami klienta. Zwłaszcza, że te są również ciągle modernizowane i ulepszane, eliminując coraz więcej
nieoczekiwanych błędów drukarskich.

Czytaj więcej

Packaging Polska 12/2013
SKANER CZY PORSCHE?

Na takie pytanie musieli sobie odpowiedzieć zaproszeni producenci etykiet z Polski i zagranicy podczas Open House, który odbył się w siedzibie firmy Jurmet w Lubiczu. Główną atrakcją spotkania była bowiem prezentacja zintegrowanych systemów inspekcji wizyjnej ProofRunner 450 na przewijarce Langer2. I choć cenę systemu można porównać do inwestycji w czterokołowe marzenie każdego mężczyzny, to przybyli goście z pewnością wybraliby… skaner! Z kolei urządzenie Langer2 zastępuje dwie maszyny: sztancującą oraz inspekcyjną. Ponadto może ona ciąć zarówno folię, jak i materiały samoprzylepne. Na rynku nie istnieją rozwiązania tego typu. Zdecydowanie jest to Porsche w cenie bardzo promocyjnej!

Czytaj więcej

Świat Przemysłu Farmaceutycznego 03/2014
EYEC MA OKO NA BŁĘDY

Wykrywanie niepożądanych różnic na całym obszarze opakowania, niezależnie czy jest to kartonik, ulotka, etykieta, czy folia alu. Porównywanie grafiki, kolorów, tekstu w dowolnym języku. Weryfikacja kodów 10, 2D i GR zgodnie z normami ISO, a także dekodowanie zapisów Braille’a w dowolnym alfabecie. To wszystko jest możliwe w jednym procesie i na jednym systemie dzięki kontroli wizyjnej opakowań stworzonej przez specjalistów z EyeC.

Czytaj więcej

Packaging Polska 05/2014
BEZBŁĘDNIE!

Stwierdzenie, że proces druku opakowań jest skomplikowany i wieloetapowy to oczywisty truizm, niemniej wielce prawdziwy i nie dający się w żaden sposób zbagatelizować. Począwszy bowiem od wymiany danych pomiędzy firmą farmaceutyczną a drukarnią przy tworzeniu pliku do druku, poprzez przygotowanie form, a następnie sam druk, proces finishingu i w końcu dostawę opakowań — każdy z tych etapów wymaga wiedzy, dokładności oraz baczności, i na każdym może dojść do pomyłki. A spośród nich jeden zasługuje na szczególną uwagę. Od niego bowiem zależy pomyślne powodzenie całej skomplikowanej „operacji” jaką jest druk.

Czytaj więcej

Packaging Polska 08/2014
MAGIA W BLASKU PRINTCHECKERA

Gdy podziwia się wzorowe opakowanie z kartonu, gołym okiem dostrzec można jego zalety: zróżnicowaną fakturę materiału, wyraźne kolory farb drukarskich, niesamowite uszlachetnienia uzyskane dzięki zastosowaniu lakierów, folii czy tłoczeń. Taki całościowy efekt to jednak suma drobnych szczegółów, których ludzkie oko już nie dostrzeże – tym bardziej nie zauważy błędów w druku, jakie należy wyeliminować w toku produkcji, by stworzyć opakowanie idealne. Od czego jednak mamy maszyny?

Czytaj więcej

Packaging Polska 10/2014
SZCZĘŚLIWA LICZBA

W numerologii liczba dziewięć symbolizuje całkowitość, spełnienie oraz
wspaniałe osiągnięcia. Kiedy w 2005 r. znana na świecie drukarnia Reynders
Etiketten zakupiła swój pierwszy system do inspekcji wizyjnej od EyeC (dziewiąty
na świecie), nikt nie śmiał marzyć, że będzie to wstęp do długiej i owocnej
współpracy. Dzisiaj, po 9 latach (sic!) ta dobra wróżba się potwierdza, bowiem
nie kto inny, jak właśnie firma Reynders zainwestowała w kolejne urządzenie
z serii ProofRunner 450, które jednocześnie jest tysięczną instalacją systemu
EyeC na świecie.

Czytaj więcej

Packaging Polska 05/2015
ZAUFANIE I KONTROLA

Trafność znanego powiedzenia, że „zaufanie jest dobre, ale kontrola jest jeszcze lepsza“, w branży farmaceutycznej jest wręcz niepodważalna. To warunek dobrego funkcjonowania tego rynku oraz wzajemnego zaufania pomiędzy współpracującymi na nim podmiotami. Dotyczy to całego procesu wytwórczego – począwszy od samego produktu, a skończywszy na jego opakowaniu. Tutaj najważniejszy jest każdy szczegół, bowiem odpowiedzialność za wyprodukowany towar jest kluczowa – liczy się najwyższa i bezbłędna jakość druku opakowania, brak pomyłek, dokładność i pewność. Dlatego też budowanego latami wzajemnego zaufania należy pilnie strzec i kontrolować! O konsekwencjach jego utraty do marki i producenta nie trzeba nawet wspominać…

Czytaj więcej

Poligrafika 2/2015
NAJMNIEJSZY, ALE NAJWAŻNIEJSZY

Zakup systemu kontroli wizyjnej jest najmniejszą inwestycją o jednocześnie największej wadze, ponieważ to właśnie w prepressie powstają pliki, z których drukowane są opakowania. Jeden błąd w projekcie zaakceptowanym przez klienta może zakończyć doskonale zapowiadającą się współpracę. Tymczasem inspekcja wizyjna zapewnia rzecz najważniejszą: bezpieczeństwo drukarni oraz jej klientom.

Czytaj więcej

Poligrafika 12/2015
ZGODNOŚĆ DOTYCHCZAS NIEOSIĄGALNA

System Inline Inspector to rozwiązanie do inspekcji wizyjnej druku, stworzone przez firmę EyeC dla maszyn drukujących manroland. Pozwala on na precyzyjną kontrolę i identyfikację błędów w czasie drukowania, przy prędkości 18 000 ark./h, nie spowalniając pracy maszyny drukującej. Wykorzystuje do tego kompaktową, bardzo szybką liniową kolorową kamerę 4 k, która w trybie ciągłym pozyskuje obraz całego arkusza w wysokiej rozdzielczości. Inline Inspector 2.0 wychwytuje wszystkie typowe błędy: brakujące części liter, smugi, plamki, odstępstwa kolorystyczne, różnice w tekście, grafice itp.

Czytaj więcej

Packaging Polska 12/2015
TO MUSI BYĆ DOBRE!

Bezpieczeństwo we współczesnym świecie stało się priorytetem. Jeden człowiek może uruchomić cały ciąg zdarzeń, których finał jest nie do przewidzenia. Błąd może okazać się niezwykle kosztowny. Dlatego obecnie tak ważną rolę odgrywają systemy kontroli, które zapobiegają najgorszemu. To one nas chronią, nie tylko wtedy, gdy mówimy o zagrożeniach międzynarodowych, lecz również tych spotykanych na co dzień. Choćby w poligrafii, na linii „ognia” pomiędzy drukarnią i jej klientami.

Czytaj więcej

Packaging Polska 3/2015
WIELKI MAŁY SYSTEM

Nie jest tajemnicą, że nawet najbardziej drobiazgowa kontrola oparta na zmysłach ludzkich jest zawodna. Zmęczenie, nieodpowiednie warunki czy chwila rozproszenia koncentracji mogą mieć opłakane skutki dla finalnego produktu. W obszarze prepress, na samym początku procesu produkcji opakowań, to trudna i obarczona dużym ryzykiem praca. Tymczasem pewność i bezpieczeństwo zarówno dla drukarń, jak i jej klientów, może zapewnić zakup systemu kontroli wizyjnej. Jest to najmniejsza inwestycja o jednocześnie największej wadze, ponieważ to właśnie w prepress powstają pliki, z których drukowane są opakowania. Jeden błąd w projekcie zaakceptowanym przez klienta może zakończyć doskonale zapowiadającą się współpracę. Można tego uniknąć!

Czytaj więcej

Opakowanie 2/2015
EYEC PROOFILER GRAPHIC – NIEZAWODNA INWESTYCJA W PREPRESSIE

Popyt polskiego rynku na dokładność i precyzję w druku opakowań ciągle rośnie. Jednym z nowoczesnych sposobów ich osiągnięcia jest stosowanie systemu do kontroli wizyjnej opakowań – Proofiler Graphic firmy EyeC, przeznaczonego m.in. dla działu prepress drukarni, jak również dla jej klientów końcowych.

Czytaj więcej

Packaging Polska 1/2016
BOND W A-Z COLOR

Co łączy drukarnię A-Z Color z dwoma ostatnimi filmami o Agencie 007? Odpowiedzi jest wiele, a dokładność i technologia to jedynie dwie z całej gamy możliwych. Pozostaje jednak pytanie: w jaki sposób drukarnia z Ostrołęki chce uzyskać kontrolę nad światem?

Czytaj więcej