EyeC i Dot2Dot

Pierwszy z nich to ProofRunner Carton Pre-Feeder Model XL – przeznaczony do kontroli wydrukowanych użytków przed etapem klejenia, o szerokości inspekcji 450 mm i pracujący w trybie in-line z zespołem składająco-sklejającym MK Diana X 115.

Drugi przetarg dotyczy instalacji dwóch systemów offline: systemu do weryfikacji jakości pliku wraz z integracją ze środowiskiem prepress – EyeC Proofiler Graphic + ESKO Automation Engine Integration (inspekcja plik vs plik) oraz systemu Proofiler 1200 DT ze skanerem płaskim A0 o szerokości inspekcji 1270 x 915 mm.

Przetargi ogłoszono w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020, Poddziałanie 1.1.1. Badania przemysłowe i prace rozwojowe realizowane przez przedsiębiorstwa. Łączna wartość całego projektu wynosi ponad 1,5 miliona złotych. Wszystkie instalacje są realizowane w jednym z zakładów Dot2Dot w Kowalach.

Dot2Dot posiada jeden z najnowocześniejszych parków maszynowych w Polsce. Potencjał produkcyjny to ponad 1 miliard opakowań rocznie. Firma specjalizuje się w produktach wysokoprzetworzonych oraz ekologicznych rozwiązaniach, przeznaczonych głównie dla wymagających branż pod kątem atrakcyjności opakowania na półce sklepowej (np. słodycze, kosmetyki). Dot2Dot współpracuje zarówno z międzynarodowymi korporacjami, jak i dużymi oraz średnimi firmami w Polsce i na Zachodzie Europy.

„W dzisiejszych czasach najbardziej skupiamy się na pomaganiu naszym klientom w opracowywaniu i dostarczaniu produktów ekologicznych, np. zamieniając plastikowe opakowania na kartonowe. Kierujemy się myślą, że eko nie musi być nudne i szare. Nasze rozwiązania ekologiczne mają być atrakcyjne dla klientów” –mówi Krzysztof Rosłaniec, Prezes Zarządu Dot2Dot.

Rolą systemów inspekcji wizyjnej EyeC jest stanie na straży jakości oferowanych przez Dot2Dot rozwiązań opakowaniowych.

„EyeC posiada na rynku ugruntowaną pozycję, a podpisanie kontraktu z Dot2Dot na dostawę naszych systemów otwiera nas na nowe rynki i stwarza nowe możliwości rozwoju” – komentuje współpracę Marcin Weksler, CEO EyeC Polska.